BASIN ODASI

BASIN BÜLTENLERİ

Özel Olimpiyatlar Türkiye 40. Yılını Kutluyor

13-18 Mayıs tarihleri arasında Malta’da düzenlenen 2022 Özel Olimpiyatlar Davetli Avrupa Oyunları’na özel sporcularımız damga vurdu. 25 ülkeden 1000 özel sporcunun katıldığı oyunlarda, özel sporcularımız 4 Altın, 12 Gümüş ve 5 Bronz olmak üzere toplamda 21 madalya aldılar.

Malta’da Madalya Yağmuru

13-18 Mayıs tarihleri arasında Malta’da düzenlenen 2022 Özel Olimpiyatlar Davetli Avrupa Oyunları’na özel sporcularımız damga vurdu. 25 ülkeden 1000 özel sporcunun katıldığı oyunlarda, özel sporcularımız 4 Altın, 12 Gümüş ve 5 Bronz olmak üzere toplamda 21 madalya aldılar.

Olağanüstü Genel Kurul Toplantımız Yapıldı

DİLEK SABANCI BAŞKANLIK GÖREVİNE DEVAM EDİYOR Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin (Türkiye Özel Sporcular Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği – TÖSSED) Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 2 Şubat 2022 Çarşamba günü gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Dilek Sabancı, görevine yeniden seçildi. Kendisini bu göreve seçen üyelere teşekkür etti, yeni yol haritası hakkında bilgiler verdi. 40 yıllık bir aile […]

Olağan Genel Kurul Toplantımız Yapıldı

Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin (Türkiye Özel Sporcular Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği – TÖSSED) Olağan Genel Kurul Toplantısı 23 Haziran 2021 tarihinde Sabancı Müzesi ‘nde gerçekleştirildi.

Özel Olimpiyatlar Türkiye sporcuları, dünyaca ünlü Amerikan futbolcuları ile buluştu

Zihinsel engelli bireyleri, çeşitli spor dallarında diğer bireylerle bir araya getirerek; toplumsal hayata katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye, “American Football Without Barriers (AFWB)” projesi kapsamında Amerikan futbolunun ünlü oyuncularıyla bir araya geldi.

Özel Olimpiyatlar Türkiye Ege Bölge Oyunları Başlıyor

Zihinsel engelli bireyleri, çeşitli spor dallarında diğer bireylerle bir araya getirerek toplumsal hayata katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin bu yılki ilk bölgesel organizasyonu olan Ege Bölge Oyunları, 14-15 Mart’ta İzmir’de gerçekleşecek.

Özel Sporcular bir kez daha kazanmanın değil, yarışmanın önemli olduğunu kanıtladılar

Zihinsel engelli bireyleri, çeşitli spor dallarında diğer bireylerle bir araya getirerek toplumsal hayata katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin bu yılki ilk bölgesel organizasyonu olan Ege Bölge Oyunları, İzmir’de gerçekleşti.

Özel Olimpiyatlar Türkiye Marmara Bölge Oyunları başlıyor

Zihinsel engelli bireyleri, çeşitli spor dallarında diğer bireylerle bir araya getirerek toplumsal hayata katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin bu yılki ikinci bölgesel organizasyonu 10-11 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. Edirne’nin Keşan ilçesindeki Marmara Bölge Oyunları; atletizm, masa tenisi ve basketbol branşlarında düzenlenecek.

Çukurova Üniversitesi Özel Olimpiyat Oyunları yapıldı

Zihinsel engelli bireyleri, çeşitli spor dallarında diğer bireylerle bir araya getirerek toplumsal hayata katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye, Çukurova Üniversitesi işbirliğiyle 8-9 Mayıs tarihlerinde Çukurova Üniversitesi Özel Olimpiyat Oyunlarını gerçekleştirdi. Adana’daki Çukurova Üniversitesi kampüsünde düzenlenen oyunlar atletizm, masa tenisi ve yüzme branşlarında düzenlendi.

Özel sporcular sahada hünerlerini sergiledi

Özel Olimpiyatlar Türkiye&King Baudouin Vakfı işbirliğiyle gerçekleşen 2. Karma Futbol Turnuvası’nın Gebze ayağı, 8 karma futbol takımının katılımıyla Gebze Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü ve Gebze Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde Gebze Alaettin Kurt Stadı’nda düzenlendi.

Özel Olimpiyatlar Türkiye Karma Voleybol Takımı Madalyaya Koşuyor

Zihinsel engelli bireyleri, çeşitli spor dallarında diğer bireylerle bir araya getirerek toplumsal hayata katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye, 25 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında Amerika’nın Los Angeles eyaletinde düzenlenecek Dünya Yaz Oyunları’na karma voleybol takımıyla katılıyor. Özel sporcu ve partner sporcuların oluşturduğu karma voleybol takımı, Özel Olimpiyatlar’ın düzenlediği en büyük organizasyonda altın madalya için ter dökecek.

Özel Olimpiyatlar Ulusal Oyunları için Geri Sayım Başladı

Zihinsel engelli bireyleri, çeşitli spor dallarında diğer bireylerle bir araya getirerek toplumsal hayata katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin ulusal çaptaki en büyük organizasyonu bu yıl 14 Ekim-17 Ekim tarihleri arasında Denizli’deki Pamukkale Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Açılışını Onursal Başkan Dilek Sabancı’nın gerçekleştirileceği Pamukkale Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Ulusal Oyunları’na özel sporcu, partner sporcu, öğretmen, antrenör, gönüllü ve ailelerle 1000 kişinin katılması bekleniyor.

Pamukkale Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Ulusal Oyunları Denizli’de başladı

Zihinsel engelli bireyleri, çeşitli spor dallarında diğer bireylerle bir araya getirerek toplumsal hayata katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin ulusal çaptaki en büyük organizasyonu olan Ulusal Oyunlar, Pamukkale Üniversitesi’nin bünyesinde başladı.

Gençleri Bu kez Dans Birleştirdi

Özel Olimpiyatlar Türkiye Birleştirme Projesi kapsamında Samsun’da dans atölyesi yapıldı.

Kocaeli Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları 14-15 Nisan’da

Özel Olimpiyatlar Türkiye ile Kocaeli Üniversitesi iyi niyet anlaşması imzaladı.

Özel Olimpiyatlar Türkiye’den Özel Sporcu Ailelerine Bilgilendirme Semineri

Özel Olimpiyatlar Türkiye Birleştirme Projesi kapsamında İzmir’de Aile Etkinliği Düzenlendi

Özel Olimpiyat Türkiye, 2016’nın ilk Bölge Oyunları’nı Adana’da gerçekleştirdi.

Özel eğitim gereksinimi olan bireyleri spor aracılığıyla sosyal hayatın içine katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye ile Çukurova Üniversitesi’nin iş birliğiyle düzenlenen Çukurova Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları, 219 özel ve partner sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Özel Olimpiyatlar Türkiye Ailesi büyüyor

Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin, 7 bini aşkın kişiye ulaşacağı Bölgesel Yapılandırma Projesi’nin bu seferki durağı Burhaniye oldu

Çukurova Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları’nda sporcular ‘tek yürek’ oldu

Özel Olimpiyatlar Türkiye ve Çukurova Üniversitesi’nin iş birliğiyle gerçekleşen Çukurova Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları’na, 267 özel ve partner sporcu katıldı.

Karabük de ‘Oyun Birlikte, Hayat Birlikte’ dedi

Özel Olimpiyatlar Türkiye ve Karabük Üniversitesi’nin iş birliğiyle düzenlenen Karabük Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları, 92 özel ve partner sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Birlikte yarışıp eğlenmenin keyfini yaşayan özel ve partner sporcular, gün sonunda madalya kazanma mutluluğunu da paylaştı.