MANİFESTOMUZ

MANİFESTOMUZ

Oyun Birlikte, Hayat Birlikte.  

Biz, Özel Olimpiyatlar Türkiye olarak, birlikteliğin gücüne, hayatın eşitliğine, oyunun önemine inanıyoruz.

Biz, özel eğitim gereksinimi olan çocuklarımızın eşitlik anlayışıyla hayata katılması için çalışıyoruz. Çünkü, bizim için bu ülkenin tüm çocukları özel!

40 yıldır tek bir amacımız var; özel çocuklarımıza, oyun ve spor aracılığıyla toplumda saygı gören, yararlı ve üretken bireyler olabilmeleri için fırsat vermek.

Sporun birleştirici gücünü araç olarak kullanarak, yıl boyunca toplumsal uyumu sağlayacak projeler ve etkinlikler gerçekleştiriyoruz.

Bir çocuğa inanmak, yaptığımız işin temeli. Biz, her çocuğun potansiyeline inanıyor; hayallerini gerçeğe dönüştürmek için kalbimizi de imkanlarımızı da paylaşıyoruz.

Biz, özel çocuklarımızın sadece spor sahalarında değil toplumun her katmanında eşit olması için çalışıyoruz.

Türkiye’nin dört bir yanında oyunlar organize ediyor, gittiğimiz her noktaya cesaret, eğlence ve spor götürüyoruz.

Sadece Türkiye’de değil, uluslararası alanda da özel sporcularımızın ülkemizi temsil edebilmeleri için yurtdışında da oyunlara katılıyoruz.

Tüm dünyadaki en yeni, en faydalı projeleri ve uygulamaları inceliyor, özel sporcularımızın da faydalanması için ülkemizde uygulamaya koyuyoruz.

Bir dokunuşun bile özel çocukların hayatında olumlu değişikliklere yol açacağını biliyoruz. Bu nedenle faaliyetlerimizde kalıcı etkiler bırakmak için yıl boyunca sürdürülebilir dokunuşlar yaratmayı hedefliyoruz.

Spor yoluyla çocukların fizik kondisyonlarını, motor becerilerini ve yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı oluyor, cesaretlerini keşfetmeleri ve sergilemeleri için fırsat yaratıyoruz. Toplumla ilişkilerini güçlendirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Başarı ve mutluluk! Tüm çocuklarımıza bu iki kavramı aşılıyoruz… Birlikte başarıyoruzmutluluğu paylaşıyoruz! Engelleri aşmak, başarmak ve mutlu olmak için, kazanmanın değil katılmanın önemli olduğunu vurguluyoruz.

Biz, herkesi ‘kırmızı top’un peşine düşmeye davet ediyoruz. Daha güzel bir dünyada eşit şartlarda hep birlikte yaşamak için hepimizin sorumlu olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle her bir kurumu, her bireyi göreve çağırıyoruz.

Kalbimizde sonsuz yer var. Özel Olimpiyatlar Türkiye Ailesi’nin kapıları ve kalbi herkese sonuna kadar açık. Engelsiz bireyleri de partner sporculuğa çağırıyor; herkesi gönüllüğe teşvik ediyor, alkışlarıyla destek vermek isteyenleri tüm etkinliklerimize davet ediyoruz.

Özel sporcularımızın ailelerini de bu bütünün bir parçası yapmak için çalışıyor, onları dinleyerek gerçekleştirdiğimiz faaliyetlere onlarla beraber yön veriyoruz.

Gönüllü öğrencilerin farkındalığını artırmaya, onlara bu alanda yeni bir kariyer penceresi açmaya ve sevginin bu şekilde çoğalarak yayılacağına gönülden inanıyoruz.

Bağışlarıyla daha fazla özel çocuğumuzun, daha fazla spor dalında, daha geniş coğrafyada oyunlara dahil olmasını sağlayanlara müteşekkiriz; sayenizde geleceği şekillendiriyoruz. Daha çok destek için çalışıyor, bağışların her kuruşunun bu amaç için harcanacağının garantisini veriyoruz.

Daima şeffaf, hesap verebilir, katılımcı, yenilikçi ve toplumsal uyum için çalışan bir sivil toplum kuruluşu olacağımızı, bunu görev bilinci ile değil aşk ile yapacağımızı taahhüt ediyoruz.

Ülkemizin daha aydınlık bir geleceğe kavuşması için her bireyin katkısının değerli olduğunu biliyoruz. O kadar değerli ki… ‘Oyun birlikte, hayat birlikte’ diyen herkesin bu hareketin parçası olduğuna, gücümüze güç kattığına inanıyoruz.

Biz, özel çocuklarımızın toplum içinde eşit şartlarda yaşaması için üzerimize düşen her şeyi yapacağımızı taahhüt ediyoruz. Biliniz ki; hedeflerimizi hep yükseğe koyacağız… Ulaştığımız an ise daha yükseği hedefleyeceğiz.

Özel Olimpiyatlar Türkiye