BASIN ODASI

BİZDEN HABERLER

Malta’dan Madalyalarla Döndük.

13-18 Mayıs tarihleri arasında Malta’da düzenlenen 2022 Özel Olimpiyatlar Davetli Avrupa Oyunları’na özel sporcularımız damga vurdu. 25 ülkeden 1000 özel sporcunun katıldığı oyunlarda, 4 Altın, 12 Gümüş ve 5 Bronz olmak üzere toplamda 21 madalya kazanarak Türkiye'yi gururlandıran tüm özel sporcularımızı tebrik ederiz! Özel sporcularımız ve aldıkları madalyaları aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Minik Sporcular Projemiz Büyüyor

Söz veriyoruz ki Minik Sporcular Projesi’nin tüm özel minik sporculara ulaşması için çalışmaya devam edeceğiz.

Kırmızı Topumuz Üçüncü Defa Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde…

Özel eğitim gereksinimi olan bireylerin spor yoluyla sosyal hayata katılımlarını desteklemek amacıyla Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde gerçekleştirdiğimiz etkinliklere bir yenisini daha ekledik.

Uşak İlk Defa ‘Oyun Birlikte, Hayat Birlikte!’ dedi…

Farkındalık yılımıza iddialı başladık… Yerel yönetimler ile sürdürdüğümüz iş birliklerine Uşak Belediyesi’ni de eklemenin gururunu yaşıyoruz.

Özel Olimpiyatlar Türkiye’den 35. yılına ‘Özel’ manifesto

Özel eğitim gereksinimi olan bireyleri diğer bireylerle bir araya getirip, çeşitli spor dallarında düzenli eğitim ve oyun olanakları sunan Özel Olimpiyatlar Türkiye olarak 35. yılımıza özel manifestomuzu yayınladık.

Özel Olimpiyatlar Dünya Oyunları’nda Türkiye Rüzgarı…

4 senede bir gerçekleşen Özel Olimpiyatlar Dünya Oyunları’nda ülkemizi temsil eden karma futbol takımımızla grupta üçüncü olarak bronz madalya almaya hak kazandık.