Sağlıklı Sporcular Projesi

Bölge oyunlarına katılan tüm özel ve partner sporcuları belli branşlarda tanı amaçlı sağlık taramalarından geçirmek amaç edinilmiştir. Sağlık taramaları diş, fizik tedavi, sağlıklı yaşam ve genel sağlık branşlarında yapılır. Proje dahilinde ayrıca ailelere sağlık eğitimleri verilmesi planlanmıştır. Çeşitli sağlık kuruluşlarını paydaş alarak ilerleyeceğimiz projemizde, sporcu taramaları ve eğitimciler ile ilgili destek alınacaktır.

Spor ve sağlık kavramlarının paralel ilerlemesi gerektiğinin farkındayız. Sporcu sağlığını korumak ve sakatlık risklerini azaltmak, etkinliklerimizi uygularken dikkat ettiğimiz en önemli konudur. Spor etkinlikleri ile birlikte düzenlediğimiz sağlık taramalarında, sporcularımızın sağlık problemlerini tespit etmekte ve konulan tanıları antrenörler ve aileler ile paylaşmaktayız. Sporcularımıza ve ailelerine uzmanlar tarafından eğitimler vermekteyiz. Etkinlik düzenlediğimiz noktalarda sağlık kurum ve kuruluşları ile işbirliği yaparak paydaş ağımızı genişletiyor ve gönüllü sayımızı artıyoruz.

Klinik direktörlerimiz, uzman doktorlarımız ve gönüllü sağlık çalışanlarının desteği ile projemize devam edecek, sporcularımızın sağlıklı ve sakatlıklardan uzak şekilde spor yapmalarının devamını sağlayacağız.