2022 Özel Olimpiyatlar Davetli Avrupa Oyunları’nda Türkiye’yi temsil ediyoruz, heyecanlıyız, gururluyuz!

Avrupa’nın dört bir yanından yirmi üç ülke, Özel Olimpiyatlar Malta Davetli Avrupa Oyunları için 13 – 18 Mayıs tarihleri arasında bir araya geliyor. Malta Hükümeti ve Sports Malta ile ortaklaşa düzenlenen organizasyon, Özel sporculara yaklaşık iki yıl sonra ilk kez uluslararası plartformda yarışma tanışma fırsatı sunacak.
Sporcular şu dallarda yarışma imkanı bulacak; yüzme, atletizm, bocce, bowling, futbol ve masa tenisi

Yönetim Kurulu Başkanımız Dilek Sabancı’nın liderlik edeceği Özel Olimpiyatlar Türkiye kafilesinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Dr. Yasemin Demirdağ, Spor Direktörümüz Kerem İlgün, özel sporcularımız ve antrenörlerimiz yer alacak.

Sabancı, “Özel eğitime ihtiyaç duyan bireyler COVID-19 pandemisinden bir şekilde etkilendi ve Özel Olimpiyatlar Malta Davetli Avrupa Oyunları 2022 tüm sporcularımız için harika bir fırsat olacak” dedi.

Organizasyon ayrıca Özel Olimpiyatlar Motor Aktivite Eğitim Programı ve Genç Sporcuların faaliyetlerini de içerecek. Spor dışında, etkinlikte ayrıca Eğlenceli Fitness, Özel Gülümsemeler ve Fit Ayaklar’ı kapsayan ücretsiz Sağlıklı Sporcular taramaları da yapılacak.
Özel Olimpiyatlar Avrupa Avrasya Başkanı ve Genel Müdürü David Evangelista, “Bu Oyunlar insan ruhunu, insanlık onurunu ve Avrupa’nın misyonları olan birlik, kapsayıcılık ve dayanışmayı kutlayacak. COVID-19 dünya çapında çok rahatsız edici bir unsur oldu, ancak şimdi bu oyunlarla Malta’da, Avrupa’da ve ötesinde yeni bir katılım çağını başlatmaya hazırız.” dedi.